Crazy materiály a technologie

page1image21947120

 

ITTAI-I tessuti della linea performance di ITTTAI byly vybrány pro výrobu bund díky své úžasné ochraně proti větru a vodě. Tento materiál kombinuje lehkost a pohodlí s pozoruhodným pevnostním prvkem, který z něj dělá vhodný technický oděv.

page1image21944624 

PERTEX Quantum-Textilie Pertex Quantum je vyvrcholením více než 35 let zkušeností v přesném tkaní jemných přízí. Pertex Quantum používá pevně tkanou konstrukci, která poskytuje lehkou a měkkou tkaninu, která umožňuje dokonalou izolaci.
 
page1image21800288

 

TENCEL - Lycelellová vlákna značky Tencel jsou botanického původu, protože se získávají ze surovinového dřeva. Samotná výroba vláken je díky systému uzavřené smyčky extrémně šetrná k životnímu prostředí. V den, kdy byla vynalezena vlákna TENCEL, byla v historii vláken napsána nová kapitola. Textilie z vláken TENCEL jsou savější než bavlna, měkčí než hedvábí a chladnější než prádlo.

page2image21834928
 
J2 TEXTILE - konečná úprava savosti je obohacena o aditivum absorbující vlhkost, které účinně a rychle absorbuje pocení těla a odvádí jej od textilního povrchu. Ovlivněna difúzí a prouděním vzduchu na povrchu textilie se vlhkost rychle odpaří a textilie zůstává suchá. Nošení oblečení z tohoto výrobku pomáhá udržet pokožku v chladu a pohodlí.

 

page2image21794672
 
HEIQ FRESH TECH - chrání textilie před okolními pachy, pachy látek, pachy tělesných těles, pachy souvisejícími s potravinami a pachy pocházející z bakterií. 
page2image21792176

ICEFIL - Technologie Ice Fil ochlazuje snížením teploty kůže až na 5 stupňů. Absorbuje pot rychle a účinně dochází k přeměněně na chladicí energii. Oblečení je lehké a prodyšné, poskytuje UPF 30+. Těsná hmotnost poskytuje ochranu proti slunečnímu záření UPF 50+ s trvanlivou čtyřcestnou entegrencí. Lze prát v pračce, při sušení zavěsit.

 

page3image21927824
 
JL JERSEY LOMELLINA - tkanina s extrémně stylovým hřejivým efektem, dokonalým střihem a jemnou tvarovací silou bez omezení. Díky svému měkkému hmatovému pocitu a vysoké vlhkosti je velmi příjemná na nošení a při styku s pokožkou.
 
page3image21629584

BLUESIGN approved fabric - Crazy vždy spolupracuje s dodavateli certifikovanými Bluesign Technologies. Tato společnost se sídlem ve Švýcarsku se zabývá výrobou tkanin, které používáme pro schvalování chemických výrobků, materiálů a ošetření, které respektují zdraví lidí a životního prostředí. Při použití certifikovaných tkanin Bluesign máme k dispozici výrobek s vynikající kvalitou a také s omezením dopadu na životní prostředí.

 

page3image21949616
 
POLARTEC ALPHA - Polartec Alpha byl původně vyvinut pro US Special Forces, který požadoval ve svých bojových uniformách pokročilejší izolační materiál. Tato tkanina má novou technologii s aktivní izolací, která reguluje tělesné teploty během dynamických i statických činností. Tento nejnovější pokrok v přizpůsobivé prodyšnosti pomáhá eliminovat potřebu svlékání nebo přidávání vrstev na cestách. Aktivní izolace Polartec alfa nepřetržitě uvolňuje přebytečné tělesné teplo před tím, než se vytvoří a tím vaše tělo udržuje v komfortní kondici. Tato patentovaná adaptivní kvalita je umožněna díky vysokofrekvenčním vláknům Alpha spojeným s pevným síťovým jádrem. A protože je Polarec Alpha inherentněhydrofobní, obnovuje veškerou vlhkost a schne neuvěřitelně rychle.

POLARTEC POWERFILL je měkká a poddajná matice z polyesterových vláken, která má odlišný geometrický tvar. Tato matice tvoří tisíce malých vzduchových kapes, které nepřetržitě zachycují a zadržují tělesné teplo, přičemž si zachovávají rovnováhu mezi chladnějším vzduchem na vnější straně a teplejšími teplotami uvnitř. Vnitřní hydrofobní vlastnosti polyesterových vláken také zajišťují, že Polartec Power Fill obnovuje absorpci vlhkosti a rychle schne, při zachování vysokého poměru tepla a hmotnosti.

POLARTEC POWERFILLl Fabric Technology - je měkká a poddajná matice z polyesterových vláken, která má odlišný geometrický tvar. Tato matice tvoří tisíce malých vzduchových kapes, které nepřetržitě zachycují a zadržují tělesné teplo, přičemž si zachovávají rovnováhu mezi chladnějším vzduchem na vnější straně a teplejšími teplotami uvnitř. Vnitřní hydrofobní vlastnosti polyesterových vláken také zajišťují, že Polartec Power Fill obnovuje absorpci vlhkosti a rychle schne, při zachování vysokého poměru tepla a hmotnosti.

page4image21825568
POLARTEC DELTA - Polartec Delta je vyroben s vyvýšenými konstrukcemi, které se napínají přes povrch tkaniny, čímž se zvyšuje proudění vzduchu, snižuje tření a odvádí teplo. Tato specializovaná pletená konstrukce je obohacena o hydrofobní a hydrofilní směs příze pro pokročilé řízení vlhkosti. Inovativní složení tkaniny Delta reguluje dobu schnutí a umožňuje prodyšnost, i když je mokrá. Díky synchronizaci s přirozenou chladící funkcí těla tkaniny Delta předčí ostatní základní tkaniny v horkých podmínkách. 
page4image21879296

CARBONAID je tkanina s obsahem carbonu. Vlákno CARBON absorbuje a rozptýlí elektrické náboje vznikající a nahromaděné ve vnějším prostředí nebo během fyzické činnosti. Zrychluje proces odpařování potů, snižuje tvorbu vlhkosti na kůži a udržuje konstantní teplotu. Chrání tělo před pohlcením statické energie, elektrosmogu a UV záření. Respektuje pokožku a chrání ji před bakteriemi a znečišťujícími prachy, čímželiminuje rizika nepříjemných alergií. Během fyzické aktivity snižuje koncentraci kyseliny mléčné, zlepšuje krevní oběh a okysličování buněk.

page4image21945456
SINGTEX1L- Tato řada textilií zahrnuje regulaci vlhkosti, kontrolu zápachu, ochranu proti UV záření, rychlé schnutí a chlazení.
 
page4image21951696 
 
YKK- YKK jsou precizně zpracované japonské zipy. Každoročně se vyrobí dva miliony kilometrů YKK zipů.

  

page5image21923872
 
DVEXPEDITION (Event fabrics) - DVexpedition, naše nejnovější vodotěsná membrána, poskytuje maximální odolnost a ochranu před povětrnostními vlivy. Představuje pokračování našeho závazku poskytovat suché pohodlí v nejširším spektru podmínek. DVexpedition poskytuje největší vodotěsnou ochranu bez ztráty vzduchové propustnosti. 
 
 
page6image21798000 
 
NATIVA SILKPAD - Hedvábí je jemné přírodní vlákno, vyrobené pomocí polymerů a proteinůs s vysokou dermální kompatibilitou. Nabízí vynikající tepelnou regulaci, řízení vlhkosti, tepelnou izolaci, prodyšnost a měkkost. Při vhodném smíchání s polypropylenem, zajišťuje vynikající výkon, pokud jde o nízkou hmotnost a nízkou tepelnou vodivost.

  

page6image21790928

 

SCHOELLER DYNATEC je pevná tkanina s dobrými ochrannými vlastnostmi a vysokou stabilitou. Je příjemná na dotek, dokáže se vyrovnat s náročnými požadavky a má atraktivní vzhled. To je důvod, proč se používá nejen v oděvech, ale také v zavazadlech a kancelářských sedačkách. Speciální konstrukce tkaniny zvyšuje životnost. Aby se toto zajistilo, existují i verze tkané s vysokou hustotou vláken. Speciální síťové struktury zajišťují větrání v kombinaci s dobré ochrany.

 

page7image21791760
 
CARVICO REVOLUTINAL SLIM Technologicky nejpokročilejší člen rodiny Revolutional je vyroben z materiálu Nurel, mikroenkapsulovaného vlákna, bohatého na aktivní látky, jako je kofein, vitamín E, retinol, tukové kyseliny a aloe vera. Společné působení těchto aktivních látek a pravidelné používání oděvů vyrobených z Revolutional Slim nejméně 8 hodin denně po dobu 8 týdnů pomáhá snížit vzhled pomerančové kůže typického pro celulitidu a pomáhá tak tvarovat siluetu.
CARVICO REVOLUTINAL SHIRO - REVOLUTIONAL TM Shiro by Carvico: extra bílá, ultra matná techno-tkanina vyrobená z polyesteru, která je ideální pro přenosový tisk díky své schopnosti zvýšit jas barev. Odolnost proti oděru dosáhla třídy 5 (nejvyšší z hlediska odolnosti) ve všech provedených testech. Složení: 80% Polyester 20% Elastan
page7image21796544

VEULTA - Tecno-tkanina podrobená procesu zvyšování, který zvyšuje jeho tepelně izolační vlastnosti, vytváří ochrannou podložku schopnou zajistit dobrou tepelnou izolaci. Vynikající prodyšnost a bakteriostatické ošetření napomáhají přirozenému odpařování potu a zabraňují šíření bakterií v důsledku špatného zápachu. Ideální pro sportovní oblečení a oděvy pro volný čas.

 

page8image21947536
 
PRIMALOFT PERFORMANCE DOWN BLEND představuje možnost izolace, kterou jste doposud nepovažovali za možnou. Primaloft je značka, která poskytuje špičku izolační technologie již více než 50 let. Díky přepracované prémiové náplni 650 naplněnou pomocí technologie Primaloft s permanentním voděodpudivým ultra jemným vláknem, se budete cítit komfortně za každého počasí.
 
 
page9image21804448

 

PRIMALOFT GOLD INSULATION ACTIVE ITEM #I-1013 izolace, která drží krok s vaším aktivním životem. Během vaší fyzické aktivity může příliš mnoho tepla zanechat pocit vlhkosti a nepohodlí. Tepelně účinné izolace často žijí uvnitř vrstev těsně tkaných textilií, aby je chránily. Tyto látky mohou zachytit přebytečnou vlhkost z nahromaděné aerobní aktivity. Primaloft Gold Insulation Active je dostatečně odolná, měkká, hustá a odolná proti vodě a prodyšná, což od izolace očekáváte.

PRIMALOFT PLUS má větší komfort obousměrného strečování. Vysoká tepelná odolnost splňuje vynikající prodyšnost pro nejuniverzálnější izolaci.

 

page10image21636448

GRAPHENE ZONE je revoluční materiál vyrobený z velmi tenkého, čistého uhlíku. Aplikuje se na tkaniny pro své následující vlastnosti: dodává látkám tepelnou a elektrickou vodivost, ale také bakteriostatické vlastnosti. Navíc je elastický, lehký, zvyšuje odolnost proti oděru, snižuje tření a reguluje teplotu jak v horkém, tak i v chladném prostředí.

 

JOY the biomimetic down- JOY je jedinečný materiál s exkluzivní strukturou, která reprodukuje prostřednictvím biomimetických technologií. Je daleko jemnější než jakákoli jiná izolace, udržuje teplo mimořádným způsobem a je lehčí než jakékoliv jiné vlákno - velmi rychle schne a udržuje si paměťový tvar.

 

PROTECTION MAGIC-SILVER - Protection magic silver je tkanina, která je klenotem nejen pro své mimořádné rysy, ale i pro její složení. Část její příze je opravdu vyrobena ze stříbra. Toto konkrétní složení přináší pozoruhodné výhody: dobrou abrazi a tepelnou odolnost, zabraňuje nechtěným trhlinám a degradaci tkaniny. To vše, aniž by bylo pevné a nepohodlné, zůstalo elastické ve čtyřech směrech. Stříbrná příze zaručuje permanentní antibakteriální funkci. Složení: 83% Polyamid, 9% Polyester, 8% Polyurethan magic silver. 

 

HIGHPERFORMANCE 3D je určen pro zahřátí těla a také jeho udržení v suchu. Je vhodný pro technické horské bundy a mikiny, pro použití pod slabší nebo i pod těžší bundou. Obsahuje třídimenzionální vnitřní stranu, díky níž je látka teplejší a prodyšnější - oděvy se tak stávají všestrannější. Tato tkanina je elastická, odolná proti nárazu, pohodlná. Vnitřní voštinová struktura rychle rozptyluje vlhkost, která se uvnitř vytváří. Nabízí vynikající ventilaci díky vzduchu, který je veden do mřížky. Složení: 94% Polyester, 6% Elastan

 

HIGH PERFORMANCE TECNICAL FABRIC- Crazy performance- oděruvzdorný, čtyřsměrněelastický, udržuje kůži suchou během pocení, vysoce prodyšný, lze prát v pračce, odolné proti rozdrcení

 

ENDURANCE díky své neuvěřitelné tepelné funkci se tato tkanina používá pro výrobu horských kalhot a bund. Je ideální pro prodyšnost a schopnost regulovat vlhkost těla a vyrovnat teplotu. CRAZY ENDURANCE má ošetření DWR, takže je odolný vůči vodě a nečistotám. Je to pohodlný a měkký materiál a navíc bi-elastický a zároveň silný, vhodný zejména pro lidi, kteří hledají produkt pro intenzivní použití.  Složení: 94% Polyester, 6% Elastan

 

DWR Durable water repellent - je odolná vůči vodě, vyrobena z látek, které vyžadují dobrou voděodpudivou schopnost a zabraňuje nasycení vnější strany tkaniny vlhkostí. Při použití s vodotěsnou / prodyšnou vrstvou zabraňuje ošetření DWR vnějšímu nasycení a zároveň umožňuje správné fungování vnitřní vrstvy.

 

STRECH TECH - ONE LAYER je extrémně lehká (15 denari) a elastická tkanina se silikonovou úpravou na vnitřní straně, což dělá výrobek dokonale neprodyšný. Jedna vrstva je také voděodpudivá (1.000) a prodyšná (4.000), díky čemuž je požutilná ve všech povětrnostních podmínkách, v dobrém i špatném počasí.

 

TESSUTO TUBICO trubkovitá tkanina je elastická bezešvá tkanina nabízející extrémní teplo, ale zároveň zaručuje vynikající volnost pohybu díky 13% elastanu. Díky absenci švů nabízejí oděvy vyrobené z této tkaniny vysokou odolnost proti větru, a to díky menšímu počtu bodů, ze kterých vzduch může procházet, a větší odolnosti vůči ripům, které zároveň nabízejí velkou stlačitelnost a lehkost.

 

TESSILE FLORENTINA - Recycled wool - vlna použitá pro tuto tkaninu je mykaná, to znamená, že pochází z recyklovaných tkanin a použitých oděvů. Tato technika narozená v Prato v Itálii je šetrná k životnímu prostředí a proměňuje odpad z textilu na nové, úžasné látky.

 

BORN TO BE HOT wool technical fabric - vlna je přírodní vlákno získané z ovčího rouna, opatřené tepelnou izolací díky teplému vzduchu obsaženém v přízi. Vlněné vlákno je přirozeně technické, odstraňuje vlhkost z těla, přizpůsobuje se horké nebo studené teplotě podle počasí, chrání před sluncem a odolává vzniku zápachu.

 

HAPPY SKI merino wool - CRAZY SILK WOOL - vícevrstvý oděv, vyrobený ze tří různých přízí- vnější vrstvy vlny, vnitřní vrstvy hedvábí a polypropylenu v blízkosti kůže.Vlna je přírodní nejvíce technické příze, ideální pro ochranu před povětrnostními vlivy, protože je ekologická: přirozeně odpuzující, tepelně účinná izolace, nevyvíjí nepříjemné pachy, udržuje pokožku suchou a díky ní je vysoká vlhkost opětovná, zabraňuje vzniku pocitu vlhkosti.Hedvábí je přírodní proteinové vlákno, proti plísni díky sericinovému proteinu, antibakteriálnímu, hypoalergennímu a odolnému proti růstu roztočů. Velmi malá množství proteinu aktivující procesy života se přenášejí z hedvábí na kůži. Stejně jako vlna, hedvábí chrání před ztrátou tepla, pronikáním chladu a je prodyšné.Polypropylen: Ve srovnání s ostatními textilními vlákny, která se obvykle používají pro spodní prádlo, má polypropylen nejnižší koeficient přenosu tepla a nejlepší izolační vlastnosti. Má také nejnižší koeficient absopce kapalin a nejnižší odpor k výstupu vlhkosti. Polypropylen je velmi lehký, hypoalergenní, odolný vůči kyselinám a louhům, odolný vůči otěru od mechanického původu a rychlému zašpinění. Zajišťuje snadné čištění, péči a skladování.

  

PONTERTO Sp.A.-Ponterto Tecnostrech je ideální pro základní a střední vrstvení. Komponentní příze, zajišťuje odolnost, zatímco polyesterový rub má jak izolační, tak rychloschnoucí funkci. Přidaný elastomer zajišťují snadnou přilnavost k tělu.

 

POWERKLER - je inovativní tkanina, která umožňuje výrobu oděvů, které stimulují tělesné funkce při fyzické aktivitě. Příze této tkaniny je složena z 30 různých minerálních druhů, které pomáhají generovat buňky a zvyšují výkon při fyzickém úsilí. Aktivní složka každého biologického minerálu dále působí na tělesné funkce zlepšující okysličování a cirkulaci krve.

 

MOLINA STICKY DOWN - Lepkavost a nízký obsah vláken činí tento oděv méně náchylným k problémům s únikem z tkaniny. Jedná se o velmi jemnou peřinu s vysokým obsahem chuchvalců a vysokým plnícím výkonem. Součástí zpracování je ruční výroba, aby se vločky pokud možno vůbec nedotýkaly, a to díky lepkavému efektu typickému pro peřinu Eider, která je na svém trhu zcela nejjemnější. Tady některé kuriozity o Eiders: The Eiders sídlí na útesech, kde samice zaplňují hnízda měkými chomáčky, aby chránily svá vejce. Po vylíhnutí a odstavení mláďat se autorizovaní sběrači vyšplhají na útesy a ručně sbírají chomáčky z hnízd, které se pak čistí a sterilizují. Shromážděné množství se meziročně liší, ale v každém případě vstupuje na trh vždy pouze několik málo stovek kusů.

 

REFLECTIVE PRINT- reflexní potisk.

 

COOLING PRINT- chladicí potisk nabízí nejen pocit chladu, který skutečně funguje a to podstatným způsobem. Má významnou a užitečnou hodnotu pro každého sportovce. Tisk reaguje s potem tak, aby se snížila teplota materiálu a chladící účinek byl efektivní.

 

P4 DRY - používá kávové sedliny k tisku, díky čemu má čtyři hlavní funkce: rychlé sušení, kontrola zápachu, snížení kondenzačního indexu a environmentální udržitelnost.